• Komputery do gier (Gamingowe)

 

Komputery do gier – pozwól sobie na odrobinę relaksu z profesjonalnym sprzętem 

Każda osoba zasługuje od czasu do czasu na chwilę relaksu. Jedni lubią długie spacery, inni wieczory z książką, a jeszcze inni preferują gry komputerowe. Aby czerpać stuprocentową przyjemność z tej ostatniej aktywności niezbędny jest zakup odpowiedniego komputera gamingowego do domu. W przeciwieństwie do modeli służących jedynie do podstawowych czynności, jak przeglądanie Internetu, te maszyny powinny cechować niezwykle wydajne podzespoły, aby były one w stanie poradzić sobie nawet z najnowszymi grami.

  • Parametry

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera gamingowego?

Decydując się na zakup profesjonalnego komputera do gier należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, gdyż granie w gry ma być czymś przyjemnym i odstresowującym. Nie ma sensu psuć sobie nerwów źle dobranym, mało wydajnym sprzętem. To również niemały wydatek, więc lepiej wszystko dokładnie przeanalizować i nie spieszyć się z decyzją. Komputery gamingowe można nabyć poprzez samodzielne złożenie ich ze zdobytych podzespołów lub zakup tzw. „gotowca”.

Najważniejszym elementem zestawów do gier jest karta graficzna. Przy jej wyborze należy kierować się oznaczeniem producenta oraz ilością zamontowanej pamięci graficznej. Najlepiej zdecydować się na 4, 6 a nawet 8 GB - przy dzisiejszych standardach 2 GB może być niewystarczające. Na większą pamięć powinni postawić gracze gustujący w rozrywkach e-sportowych. Duże znaczenie w komputerach do gier ma również nośnik danych. Szybkość dysku odpowiada za prędkość ładowania się kolejnych poziomów gry. Chcąc jeszcze bardziej usprawnić swój sprzęt w tym zakresie, warto pomyśleć o zamontowaniu dwóch dysków - jeden odpowiedzialny za system, drugi za magazynowanie danych. Istotna jest także płyta główna urządzenia, która musi być kompatybilna z innymi częściami. To ona dyktuje także możliwą pojemność i częstotliwość pamięci RAM.

Mogłoby się wydawać, że to już wszystko - otóż nie. Oprócz wymienionych elementów nie można zapomnieć o zasilaczu i wentylatorze do chłodzenia poszczególnych komponentów komputerów gamingowych. Im trwalszy zasilacz tym lepiej. Niesprawdzone, tanie modele mogą powodować samoistne resetowanie się sprzętu lub awarię któregoś z podzespołów. Moc dobrego zasilacza wynosi zazwyczaj 550-700 W. Mocniejsza konstrukcja może okazać się przydatna w przypadku zastosowania dwóch kart graficznych.

W ostatnich latach obserwuje się niestety wzrost cen tego typu zestawów, dlatego warto pomyśleć o zakupie używanego komputera gamingowego.

Ile kosztuje dobry komputer do gier?

Najprostsze modele można zakupić już w cenie 1000 złotych. Im lepsze podzespoły, tym cena będzie jednak wyższa, a tańsze urządzenia mogą okazać się niewystarczające do odtworzenia nowszych gier. Chcąc cieszyć się najnowocześniejszymi produkcjami, z piękną grafiką i szczegółowymi detalami powinno się zainwestować w sprzęt o większej mocy. Ale czy to oznacza wydatek rzędu 5000 złotych? Niekoniecznie. Na ratunek przychodzą poleasingowe komputery do gier. Można je zdobyć w naprawdę atrakcyjnych cenach, przy zachowaniu świetnych parametrów oraz wysokiej wydajności, aby cieszyć się grami najnowszej generacji. Przy tym wcale nie trzeba martwić się o nagłą awarię sprzętu. Tego typu urządzenia pochodzą ze sprawdzonych źródeł, a przed sprzedażą przechodzą gruntowny serwis. Ponadto objęte są gwarancją serwisową.

Jakie akcesoria do komputerów gamingowych warto dokupić?

Kupując komputer do gier do domu, który pozwoli choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości, nie można zapomnieć o pewnych niezbędnych akcesoriach - bez nich korzystanie z urządzenia nie będzie możliwe.

Przede wszystkim potrzebny jest monitor o odpowiedniej przekątnej i rozdzielczości.  Miłośnicy gier powinni zwrócić uwagę na typ i parametry zastosowanej matrycy. Niezbędnymi elementami są także klawiatura i myszka. Przydatne mogą okazać się również dobrej jakości, a przede wszystkim wygodne słuchawki (zwłaszcza, gdy preferuje się gry wieloosobowe).