• Jak pakujemy?

Pakowanie laptopów i komputerów poleasingowych – jak to robimy?

Mimo nieustannego rozwoju rynku e-commerce nadal wielu klientów odczuwa - bądź co bądź słuszne - obawy odnośnie tego w jakim stanie dotrze do nich przesyłka i nie mam na myśli tutaj walorów estetycznych zamówionego urządzenia a raczej kwestię uszkodzeń, nabytych w drodze.

Zamówiony towar, zwłaszcza elektronika użytkowa jak laptopy, komputery stacjonarne, tablety, monitory jest wysoce narażona na wszelakiej maści uszkodzenia transportowe począwszy od wgnieceń i połamań obudów a skończywszy na zbitej matrycy czy rozlanym ekranie. O ile w przypadku nowej elektroniki, producenci dbają o minimalizowanie uszkodzeń transportowych a wiele sklepów korzysta z zewnętrznych centrów dystrybucji, które stosują profesjonalne sposoby pakowania o tyle zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku elektroniki używanej.

W tym artykule chciałbym Państwu przedstawić w jaki sposób radzimy sobie w Xlap24 z bezpiecznym pakowaniem laptopów, komputerów stacjonarnych i akcesoriów poleasingowych. Na dzień pisania tego artykułu cofając się 1000 wysłanych komputerów wstecz, odnotowaliśmy 1 przypadek uszkodzonego w transporcie sprzętu i był to 27-calowy komputer All In One ważący ponad 20kg. Analizując wysyłki laptopów i komputerów poleasingowych, które stanowią zdecydowaną większość naszych wszystkich wysyłek nie stwierdziliśmy żadnego zgłoszenia o uszkodzeniach transportowych na 1000 wysłanych wstecz jednostek.

Dobre opakowanie – co to właściwe oznacza?

Jakie powinno być dobre opakowanie? Jak właściwie to zdefiniować? Co zrobić aby opakowanie było wygodne? Jak sprawić aby opakowanie nie było uciążliwe dla klienta? Między innymi takie pytania zadawaliśmy sobie wiele razy nim nasze opakowania nabrały dzisiejszego kształtu.

pierwsze_foto(1).jpg

Używamy tylko profesjonalnych rozwiązań wypełniających.

Na początku rzecz najważniejsza – nasze opakowanie jest po prostu wytrzymałe. Gruby karton i specjalne, dedykowane wypełnienie zapewnia bezpieczny transport zarówno w pierwszą stronę do klienta jak i również w kolejną - w przypadku zwrotu towaru.

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo przesyłki to jednak nie wszystko. Xlap24 kładzie szczególny nacisk na dwa dodatkowe aspekty – wygodę rozpakowania i utylizację opakowania a tym samym ochronę środowiska. Staramy się aby każda z naszych przesyłek była zapakowana tak aby klient nie musiał przedzierać się przez stosy taśm, folii, nie musiał odkurzać całego pokoju z resztek styropianu czy jakichkolwiek innych śmieci, które niestety sprzedawcy często wykorzystują jako wypełnienie swoich paczek.

Nasze opakowania są czyste, estetyczne, zawierają tylko niezbędną ilość wypełnienia i dają możliwość szybkiego otwarcia. A co po otwarciu? Co zrobić z wypełnieniem, które nieraz zajmuje cały średniej wielkości kosz na odpady? Nasze wypełnienie mieści się w dłoni. Specjalnie dobrane dmuchane wypełnienie pozwala zabezpieczyć laptopy na czas wysyłki a jednocześnie po wypuszczeniu powietrza zajmują znikomą ilość miejsca. W przypadku wysyłki komputerów stacjonarnych lub monitorów używamy folii bąbelkowej a jej ilość dobrana jest tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w transporcie przy jednoczesnym zachowaniu wygody późniejszej utylizacji opakowania.

odpady(1).jpg

Ilość odpadów powstałych z naszego wypełniacza mieści się w dłoni.

Xlap24 dba o to aby każdy laptop poleasingowy, każdy komputer i każde akcesorium trafiło do naszego klienta w stanie nienaruszonym. Jednocześnie dbamy o wysoką estetykę opakowania, łatwość otwarcia przesyłki i zminimalizowanie problemu dużej ilości odpadów po opakowaniach.

Jak to jest zapakowane?

laptopmyty.jpg

1. Laptop jest dokładnie myty, usuwane są wszelkie naklejki, zabrudzenia czy zakurzenia.

20200310_153855.jpg

2. Laptop jest pakowany w specjalne wypełnienie zabezpieczające.

20200310_154021.jpg

3. Laptop, akcesoria i dokumenty pakowane są do solidnego, nowego kartonu.

20200310_154254.jpg

4. Zawartość opakowania oznaczona jest naklejkami ostrzegawczymi oraz taśmą z naszym logo tak abyś miał pewność, że nikt nie otworzy Twojej przesyłki przed Tobą.

20200310_154334(1).jpg

5. Na koniec naklejamy list przewozowy. Warto dodać – każda przesyłka jest ubezpieczona!

paczka-w-rekach.jpg

6. Tak przygotowana paczka jest gotowa do drogi!