• Laptopy Poleasingowe

 

Laptop poleasingowy - dlaczego to dobry wybór?

W Internecie znaleźć można oczywiście mnóstwo ofert sprzedaży sprzętu od osób prywatnych, od których można kupić naprawdę dobrej jakości laptop używany w atrakcyjnej cenie. Taka transakcja wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, a zakup najczęściej nie obejmuje gwarancji, a także opcji zwrotu produktu. Trudno również zweryfikować, w jaki sposób z laptopa korzystał wcześniejszy użytkownik. Nie każdy jest przecież ekspertem w dziedzinie elektroniki, a laik w tym temacie łatwo może paść ofiarą nierzetelnego sprzedawcy.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup laptopa poleasingowego. Komputery te po okresie leasingu poddawane są szczegółowej weryfikacji i serwisowi, po którym są sprawne w 100%. Nie bez znaczenia jest tutaj ich przeszłość - zazwyczaj korzystano z nich w biurach i urzędach. Nie są to więc sprzęty zmęczone wielogodzinnymi grami i nieodpowiednim traktowaniem ze strony użytkowników. Co więcej, praca każdego laptopa używanego była stale nadzorowana przez biurowe serwisy IT.

Laptop poleasingowyobejmowany jest także gwarancją o różnym czasie, w zależności od wybranego modelu. Kupujący ma także możliwość jej przedłużenia, zabezpieczając się przed ewentualnymi usterkami po upływie ochrony przez standardową gwarancję.

  • Parametry

 

Współczesne wyzwanie rodzica - laptop do nauki zdalnej

Konieczność przejścia na zdalny tryb nauczania zaskoczyła zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Dawniej całej rodzinie często wystarczał jeden laptop, używany wymiennie przez domowników. Wykonywanie pracy zdalnej oraz uczestnictwo w lekcjach z domu spowodowały, że sprzęt zaczął być potrzebny wszystkim, w jednym momencie.  Taka sytuacja to ogromne obciążenie dla domowego budżetu, na które nie każdy może sobie pozwolić. W takim przypadku warto pomyśleć nad zakupem laptopa używanego.

Laptop używany - na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Laptop do nauki zdalnejmusi być szybki w swoim działaniu i bezawaryjny, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na procesor urządzenia. Dobrym wyborem będzie laptop używany klasy biznes, który zawsze jest kilka kroków przed sprzętem do użytku codziennego. Laptop poleasingowy z kilkuletnią przeszłością może swoimi parametrami zawstydzić nawet entuzjastów elektroniki. Za minimum uznać można procesor Intel Core i5, który sprawnie poradzi sobie z każdym potrzebnym oprogramowaniem.

Niezwykle istotnym aspektem jest także wydajność systemu, za którą odpowiada - między innymi - dysk twardy. Ważne, aby był w technologii SSD. Jeśli jednak wybrany używany laptop będzie miał dysk z nieco gorszymi parametrami - nic straconego! Koszty wymiany nie są duże, dlatego sprzęt z dyskiem HDD również ostatecznie sprostać oczekiwaniom użytkownika. Budżetowo wymienić można również baterię, jeśli ta w zakupionym modelu nie będzie gwarantować wystarczająco długiej pracy.

Zwierciadłem wnętrza laptopa jest oczywiście ekran - od jego sprawności zależy przecież całe działanie komputera. Przed zakupem sprawdź, czy nie jest porysowany albo w inny sposób uszkodzony - sprzęt posiadający takie defekty nie będzie dobrym laptopem do nauki zdalnej.

Nie szata zdobi… laptopa?

Wybierając używany laptop należy liczyć się z tym, że będzie on posiadał pewne ślady wcześniejszego użytkowania. Drobne przetarcia na klawiszach klawiatury czy niewielkie ryski na obudowie nie powinny stanowić powodów do zmartwień. Wzmożoną czujność powinny wzbudzić wszelkiego rodzaju pęknięcia, które z dużym prawdopodobieństwem powstały w wyniku upadku. Skala uszkodzeń w takiej sytuacji jest trudna do rzetelnej oceny, ponieważ mocne uderzenia mogą doprowadzić do usterek ujawniających się dopiero po dłuższym czasie.

Nasi serwisanci dokładnie sprawdzają każdy element używanego laptopa, nie dopuszczając do ryzyka niespodziewanych usterek. Po przeprowadzeniu testów sprzęty mają także przypisywany czas gwarancji, dzięki której w przypadku awarii zostaną bezpłatnie naprawione przez nasz serwis. Przemyślany zakup laptopa poleasingowego to naprawdę dobry sposób na tani laptop do nauki zdalnej.