Rok 2020 niespodziewanie wywrócił edukację szkolną do góry nogami. W czasie lockdownu uniemożliwiona została nauka stacjonarna, a uczniowie i ich rodzice zmuszeni zostali do przyswojenia nowych warunków edukacji. Rodziny wielodzietne stanęły przed koniecznością posiadania kilku komputerów. Jak można sobie poradzić z edukacją online, a przy tym nie zbankrutować? Mamy na to kilka sposobów!

Wszystko co potrzebne
Uczestnictwo w zajęciach zdalnego nauczania nie wymaga olbrzymich przygotowań. Wystarczy komputer z systemem Windows oraz kamera internetowa. Dzięki wykorzystaniu komunikatora, który przekazuje obraz z kamery nauczyciel ma możliwość zweryfikowania obecności uczniów w trakcie prowadzonych wykładów. Po za miejscem w którym znajdują się uczestnicy reszta lekcji może przebiegać stosunkowo normalnie.

Komputer do nauki zdalnej
Największym zmartwieniem rodzin z wieloma uczącymi się członkami była nagła konieczność zakupienia większej ilości zestawów komputerowych. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego jest to dość spory wydatek zwłaszcza, jeśli pojawił się tak niespodziewanie. Na szczęście oprogramowanie takie jak Teams lub Skype nie wymaga do pracy bardzo mocnych maszyn, więc można znacznie ograniczyć wydawane na komputery pieniądze.

Instrukcja obsługi HP rp5700 (82 stron)

Urządzenia przeznaczone do obsługi internetu oraz komunikatorów takich jak Teams powinny posiadać nowoczesny dysk twardy typu SSD. Rozwiązanie takie zapewnia dużo  sprawniejszą pracę komputera. Najtańsze urządzenia wyposażone w takie podzespoły można u nas nabyć nawet poniżej 200 zł. Mowa tutaj o modelu HP RP5700 i jest to komputer, który bez trudu obsłuży oprogramowanie do nauki w domu oraz przeglądanie stron internetowych. Zainstalowany został na nim Windows 7, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że aplikacje do komunikacji z nauczycielem nie będą działały poprawnie. Nowocześniejszym, ale nadal bezpiecznym dla portfela jest także Lenovo ThinkCentre M58p, który posiada w swoim składzie dwurdzeniowy procesor oraz najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro.

Specs Lenovo ThinkCentre M58p DDR3-SDRAM E8400 SFF Intel® Core™2 Duo 4 GB  160 GB Windows Vista Business PC Black PCs/Workstations (6137DZ9)

Oszczędność miejsca
Komputer stacjonarny jest z pewnością najtańszą z możliwości, jednak jego gabaryty mogą okazać się niemałym utrudnieniem w przypadku montowania kilku stanowisk do nauki. Dużo poręczniejsze w codziennym użytkowaniu są oczywiście laptopy. Dla osób, które w znacznym stopniu ograniczone są budżetem dobrym wyborem może okazać się Dell Latitude E6430, który w sklepie Xlap24 znajduje się w cenie 749 zł. Urządzenie to nie posiada wbudowanej kamery internetowej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dołączyć odpowiednie zewnętrzne akcesorium. W takim przypadku cena nadal nie przekroczy 800 zł.

Dell Latitude E6430 i7-3720QM/8GB/500/7Pro64 NVS5200M - Notebooki / Laptopy  14,1" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

W przypadku gdy ważniejsza jest wygoda użytkowania warto zwrócić uwagę na laptop Dell Latitude E5440. Ten model ma na pokładzie procesor I5, 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz oczywiście wbudowaną kamerę. Po otwarciu przesyłki wystarczy zainstalować odpowiedni komunikator, a następnie można przystąpić do pogłębiania wiedzy pod czujnym okiem nauczyciela.

Dell Latitude E5440 14", Core i7 2,1GHz, 8GB RAM, 500GB HDD + 8GB SSD -  Ceny i opinie na Skapiec.pl

W dobrym kierunku
Ku uciesze zarówno rodziców, jak i ich pociech lekcje prowadzone wyłącznie w sposób zdalny powoli przemijają. Trzeba jednak mieć na obowiązek ograniczania osób zgromadzonych w jednym pomieszczeniu, przez co prowadzona jest nauka hybrydowa. Część uczniów może przebywać w szkole, ale pozostali nadal zmuszeni są do zasiadania przed ekranami swoich komputerów. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć się w pewne narzędzia, które nie odmówią współpracy w trakcie prowadzonej lekcji. Wszystkie sprzedawane w Xlap24 urządzenia są drobiazgowo sprawdzane i przygotowywane, a dzięki temu zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Jakość w niskiej cenie
Komputery poleasingowe to urządzenia klasy biznesowej, która cechuje się dużo większą żywotnością. Jest to świetny sposób na nabycie dobrego sprzętu w bardzo rozsądnych pieniądzach. Oferowane przez nas urządzenia to świetna pomoc dla rodziny wielodzietnej, dzięki której żaden uczeń nie pozostanie bez dostępu do edukacji.