Szukasz dobrego, aczkolwiek taniego laptopa? Marzy Ci się komputer przenośny, za który nie musisz przepłacać? Nie wiesz na co zwrócić uwagę, przy zakupie produktu poleasingowego? Na początku odpowiedz sobie na pytanie: po co Ci laptop? Zamierzasz wykorzystywać komputer tylko w domu, czy może również w pracy? Potrzebujesz czegoś na studia czy wyłącznie do oglądania filmów podczas wieczornego leniuchowania? A może pragniesz zakupić sprzęt w prezencie dla swoich najmłodszych pociech? Wyróżniamy wiele rodzajów komputerów przenośnych, a ich cena uzależniona jest między innymi od ich przeznaczenia. Najwięcej zapłacimy za produkty gamingowe, rozwiązania konwertowalne, a także laptopy „do zadań specjalnych” tj. produkty o zwiększonej wytrzymałości i szczelności.

System czy bez?

Niezależnie od tego, jakiego laptopa szukasz, postaw na sprzęt z systemem. Chociaż takie komputery są nieco droższe – płacimy za oprogramowanie – pozwolą nam uniknąć długiej i nie zawsze efektywnej zabawy ze sterownikami. Oczywiście, obecnie najlepszym systemem na rynku jest Windows. Wszystko jednak zależy od naszych prywatnych upodobań, preferencji i docelowego przeznaczenia laptopa.

„Mały czy duży”?

Oto kolejna kwestia, która zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika sprzętu. Szukając komputera mobilnego, który sprawdzi się w podróży, warto postawić na rozwiązania w przedziale od 11,6 cala do 14 cali przekątnej ekranu. Modele te przydadzą się do pracy czy surfowania w Internecie w pociągu, na wakacjach, a także na uczelni. Podstawowe urządzenia przenośne do zastosowań domowych oscylują w przedziale 15 – 17 cali. Te umożliwią nam swobodne, komfortowe oglądanie filmów, przeglądanie sieci czy też plotkowanie na portalach społecznościowych. Największe rozwiązania przeznaczone są do wykonywania specjalistycznych zadań np. projektowania/tworzenia grafiki, a także do gier.

HP 8570p

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dla wielu osób ważną kwestią jest waga obudowy urządzenia. Tutaj sprawa jest prosta – jeżeli zamierzamy używać laptopa wyłącznie w domu, nie musimy przejmować się dodatkowymi kilogramami. Jeżeli jednak, chcemy wykorzystywać nasz komputer przenośny również w podróży, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by był on jak najlżejszy. Na rynku znajdziemy modele o wadze niższej niż jeden kilogram!

HP 820

Ponadto, warto zwrócić uwagę również na rozdzielczość ekranu laptopa. Szerokie spektrum wyboru sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Najwyższą rozdzielność – 4K – znajdziemy wyłącznie w najnowszym sprzęcie. W większości dostępnych na rynku produktach przoduje full HD oraz HD.

Najlepszy laptop poleasingowy o doskonałym stosunku ceny do jakości!

HP ELITEBOOK 820 oraz HP ELITEBOOK 8570P to dwa niezwykle praktyczne rozwiązania przeznaczone dla osób, które szukają produktu nie tylko taniego, ale przede wszystkim solidnego. Oba laptopy dostępne są w atrakcyjnym przedziale do 1000 złotych. Każdy z prezentowanych przez nas komputerów przenośnych cechuje się szeroką funkcjonalnością. Praktyczne, wygodne w użyciu, niebywale eleganckie – sprawdzą się nie tylko w domowym zaciszu, ale również i w podróży. Modele marki HP wykazują niebywałą skuteczność w pracy biurowej, chociaż nikt nie powiedział, że nie można ich używać do surfowania po Internecie czy oglądania filmów. Mimo że są to laptopy poleasingowe, każdy z nich posiada wieloletnią gwarancję, dodatkowo potwierdzającą ich maksymalną sprawność oraz funkcjonalność.