Dobór właściwego komputera to jedno, ale żeby z niego w pełni wygodnie korzystać, należy dobrać akcesoria, które pozwolą dostosować każdy detal do swoich potrzeb. Dobrze zorganizowane biuro to nie zawsze biurko, krzesło i zestaw komputerowy - często jest to dużo bardziej skomplikowany twór. GreenCell to rozumie, my w Xlap24 również. Oto kilka porad, które pomogą w organizacji pracy.

Moc będzie z Tobą

W przypadku osób, które pracują w wielu miejscach częstym wyborem (jeśli chodzi o komputer) jest laptop. Stwarza to konieczność zabierania ze sobą zasilacza. Co jednak w sytuacji, kiedy w domu lub biurze mamy podłączoną do oryginalnego zasilacza stację dokującą, a jednocześnie zabieramy laptop na różne wyjazdy? Dzięki współpracy z firmą GreenCell oferujemy w naszym sklepie zasilacze do większości modeli komputerów przenośnych. Dzięki temu można podłączyć się do źródła zasilania w każdym miejscu, a jednocześnie nie naruszać swojego głównego stanowiska pracy.

Problem z prądem to jednak nie tylko zasilacze! W przypadku fotografów lub monterów może okazać się, że urządzenia korzystają z dedykowanych akumulatorów. Planując pracę łatwo zapomnieć o naładowaniu akumulatora, ale kiedy ma się ich kilka dużo łatwiej mieć sytuację pod kontrolą. Podwójna ładowarka do akumulatora Canon LP-E17? Proszę bardzo!

Nie można także zapomnieć o tym, że często korzystamy z urządzeń przenośnych, które zasilane są akumulatorami typu paluszki (AA / AAA). Warto zrezygnować z częstego kupowania nowych ogniw, które są zwyczajnie zbyt drogie. Lepiej przejść na zieloną stronę mocy i wybrać ekologiczne rozwiązanie, które jest także dużo korzystniejsze dla portfela. Dostępne są u nas zarówno akumulatorki, jak i stacje ładujące, które mają możliwość ładowania obu rozmiarów.

Z siłą spokoju

Nagłe zaniki prądu to aktualnie jedynie niemiłe wspomnienie. A przynajmniej tak jest w większych miastach. Mniejsze miejscowości często borykają się z wyłączaniem energii elektrycznej w przypadku gwałtownych burz i wiatrów. W takim przypadku łatwo utracić efekty swojej ciężkiej, wielogodzinnej pracy lub stracić połączenie z domowym serwerem. Z pomocą przychodzą zasilacze awaryjne. Ich ładowanie do pełna zajmować może nawet koło 7 godzin, ale w przypadku nagłych skoków napięcia nie trzeba się bać o wyłączenie komputera, gdy projekt nie został jeszcze zapisany.

Uroki współczesnego sprzętu

Nowoczesne laptopy są projektowane w taki sposób, aby wyglądały elegancko, będąc jednocześnie możliwie najbardziej smukłymi i lekkimi. Takie myślenie twórców (idących z pewnością naprzeciw wymaganiom klientów) sprawia, że we współczesnych urządzeniach znajdują się dwa, maksymalnie trzy porty USB. Najczęściej są to 2 porty USB 3.0 oraz 1 port typu USB C, oraz dodatkowo wejście na kartę. Jednak co jeśli zajmujemy się produkcją muzyki i poza interfejsem audio musimy podłączyć kontroler, myszkę oraz dodatkowy monitor? Wtedy należy się skłonić ku urządzeniom typu HUB USB. W zależności od modelu mamy możliwość zwiększenia portów o kilka do nawet kilkunastu oraz zyskać tradycyjny port HDMI (w nowoczesnych laptopach połączenie z monitorem odbywa się przez port USB C).

Organizując miejsce, które będzie naszym domowym biurem warto skorzystać z wielu ułatwień oraz oszczędzić sobie stresujących chwil. Jeśli nie ma się pewności co do działania konkretnych akcesoriów, warto zapytać! Nasza obsługa to bardzo ciekawe osoby, które niejednokrotnie stanęły przed wyzwaniami związanymi z organizacją swojego biura.