• Komputery stacjonarne

 

Komputer stacjonarny - Idealny partner w Twoim biurze!

Zestawy komputerowe w ostatnich latach straciły na popularności na rzecz mobilnych laptopów. Powszechny dostęp do Internetu w przestrzeni publicznej, a także wzrastająca popularność tzw. wolnych zawodów i pracy zdalnej skłaniają do zakupu ultralekkich notebooków. Niewielkie urządzenia w wielu sytuacjach nie są jednak w stanie zastąpić tradycyjnego komputera z oddzielnym, dużym ekranem.

Komputer stacjonarny sprawdza się świetnie jako komputer do biura lub komputer do nauki zdalnej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ergonomię pracy. Korzystanie z komputera stacjonarnego wymusza na użytkowniku wcześniejsze ustawienie sprzętu na biurku oraz regulację wysokości poszczególnych elementów zestawu do własnych potrzeb. Tego typu urządzenie znacznie ogranicza ryzyko niewygodnej pozycji podczas pracy i w przeciwieństwie do laptopa, który - ku niezadowoleniu kręgosłupa zainteresowanego - zachęca do pracy w łóżku czy na kanapie.

Komputery stacjonarne są także tańsze w stosunku do notebooków o podobnych parametrach. Jeśli zdecydujesz się na zakup komputera używanego, wówczas koszty będą jeszcze niższe.

  • Parametry

 

Komputer używany w niskiej cenie

Przystępność cenowa komputerów stacjonarnych naprawdę może zaskoczyć. Najtańszy komputer stacjonarny - HP rp5700 kosztuje zaledwie 69 zł. Jeżeli chcesz zakupić komputer używany z systemem operacyjnym sticker Windows 7 Pro, ostateczna kwota nie będzie dużo wyższa i ostatecznie wyniesie tylko 89 zł. To budżetowe rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako komputer do domu, szczególnie dla osób korzystających ze sprzętu w celu przeglądania stron www.

W roli komputera do biura doskonale odnajdzie się model Lenovo ThinkCentre M58p z systemem operacyjnym Windows 10 PRO. Dzięki 8GB pamięci RAM start sprzętu jest niezwykle płynny, a działanie systemu - bezawaryjne.

Jako komputer do nauki zdalnej bardzo dobrze sprawdzi się model Lenovo ThinkCentre M81 oparty na procesorze Intel Core i3. Panel przedni zawiera 2 rodzaje wejść USB 2.0 oraz minijack 3,5 mm. Na panelu tylnym znajduje się natomiast 6 wejść USB 2.0, a także wejście na kabel Ethernet, HDMI, VGA oraz minijack 3,5 mm. Połączenie tego komputera używanego z innymi elementami zestawu nie będzie zatem żadnym problemem.

Nieco droższym rozwiązaniem będzie komputer HP EliteDesk 800 G1 SFF, wyposażony w procesor IntelCore i5. Nowy dysk SSD zapewnia ekspresowe uruchamianie sprzętu i jego działanie, co jest szczególnie ważne w przypadku komputera do biura.

A może komputer używany w wersji premium? Korzystnym wyborem będzie wówczas Fujitsu ESPRIMO P720 z procesorem IntelCore i7. To także doskonała opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania - zasilacz o 92% wydajności energetycznej jest w pełni zgodny z przepisami w zakresie ochrony środowiska.

Komputer do biura szyty na miarę

Ogromną przewagą komputerów stacjonarnych nad notebookami jest możliwość ich dowolnego rozbudowywania i stałego polepszania ich parametrów. W przypadku zakupu komputera używanego pole do ulepszeń jest jeszcze większe, dzięki niskiej cenie.

Wielu rodziców stanęło przed koniecznością zapewnienia swoim dzieciom sprzętu, umożliwiającego uczestnictwo w zajęciach szkolnych online. Komputer do nauki zdalnej o nawet stosunkowo niskich parametrach może niewielkim kosztem zmienić się w funkcjonalny komputer do domu, służący rozrywce wszystkich domowników. W komputerach stacjonarnych zdecydowanie łatwiej jest wymienić poszczególne elementy wpływające na jakość działania urządzenia.

Co więcej, wiele modyfikacji można wykonać samodzielnie przy przyswojeniu podstawowej, ogólnodostępnej wiedzy z zakresu elektroniki. Do wnętrza używanego komputera stacjonarnego bez problemu dostanie się nawet niedoświadczona osoba.

Możliwość swobodnych modyfikacji jest szczególnie istotna w przypadku komputera do biura, który realnie wpływa na wydajność pracowników. W przypadku wzmożonej eksploatacji notebooka często konieczny jest zakup zupełnie nowego urządzenia. Używany komputer stacjonarny może dostać swoje drugie życie dzięki wymianie pojedynczych części, które nie będą kosztować majątku.

Niezależnie czy szukasz komputera do domu, komputera do biura czy też komputera do nauki zdalnej - zakup używanego sprzętu o wysokiej jakości podzespołach z pewnością będzie bardzo dobrą decyzją.