Wbrew powszechnej opinii, wybór odpowiedniego komputera przenośnego nie jest rzeczą prostą. Chociaż laptopy cieszą się niesłabnącą popularnością, większość z nas „nie ma zielonego pojęcia” na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup sprzętu do zastosowań domowych. Komputery do gier muszą być maksymalnie wydajne, laptopy do pracy w warsztacie czy na magazynie charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością... A jakie muszą być komputery przenośne wykorzystywane do podstawowych domowych czynności: sprawdzenia poczty, obsługi banku, surfowania po Internecie, robienia zakupów na Allegro czy rozmawiania ze znajomymi przez Skype'a?

Lenovo X1 Carbon 3

Bo najważniejszy jest cel...

Zanim wyruszysz do sklepu w poszukiwaniu wymarzonego laptopa, zastanów się czego od niego oczekujesz. Pomyśl, w jaki sposób zamierzasz go eksploatować, ile osób będzie z niego korzystać i czy masz w planach zabierać go ze sobą na wakacje. Mimo, że laptop zaliczany jest do grona komputerów osobistych, produkt do zastosowań domowych prędzej czy później wyląduje w rękach innych domowników. Komputery te winny być zatem na swój sposób uniwersalne, stosunkowo proste i wygodne w obsłudze, niezbyt ciężkie (aby oglądanie filmu w łóżku nie stanowiło większego problemu), a także kompaktowe. Nigdy nie wiesz, czy za miesiąc czy dwa nie będziesz musiał skorzystać ze swojego sprzętu w pracy bądź podczas wakacyjnej wycieczki.

Lenovo T460

Czy potrzebuję system?

System to ważna rzecz. Chyba większość z Was pragnie posiadać w domu sprzęt z legalnym oprogramowaniem. Zazwyczaj komputery bez wgranego systemu są tańsze – licencje wymagają poniesienia dodatkowych opłat. Jeżeli nie dysponujemy nigdzie w domu płyty z legalnym systemem – i to najlepiej stosunkowo nowym – warto wybrać model, który już go posiada. Po co marnować następne dni czy tygodnie na znalezienie tzn. „spiraconej wersji”, która i tak może nie tylko nie działać ale nieodwracalnie uszkodzić nas zakup? Kupując laptop do zastosowań domowych powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki posiada system. Oczywiście, najlepiej sprawdzi się tutaj popularny Windows 10. Najpowszechniejsze, najpopularniejszy, najwygodniejszy i... najłatwiejszy - „dziesiątka” przypadnie do gustu każdemu, kto nie chce spędzać długich godzin na zabawie z Linuxem (czy co gorsza Mac OS).

Lenovo T440s

11 czy 17 cali – jaką przekątną ekranu wybrać?

Ani tej, ani tej! Przekątna ekranu w laptopie ma znaczenie. Największe rozwiązania przeznaczone są dla gamerów, osób, które wykonują na laptopie prace np. graficzne, a także TV fanów – jednostek, które potrzebują laptopa wyłącznie do oglądania filmów. Najbardziej uniwersalne modele posiadają przekątną ekranu w granicach 12 – 14 cali. Chociaż wydaje się to niewiele, możemy śmiało przyznać, że jest to optymalna wielkość do surfowania po sieci, przeglądania poczty, wymieniania wiadomości na Facebooku, czy też robienia regularnych zakupów na OLX. Ponadto, komputery te są maksymalnie mobilne – nadal możemy je przenosić bez obaw o utratę komfortu!

Lenovo X240

Poleasingowe Lenovo dla Twojego domu

Jak to mówią: „Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?” Uwaga! Komputer poleasingowy jest równie sprawny, co urządzenie kupowane w sklepie. Posiada taką samą, a czasami nawet dłuższą gwarancję, wykazuje doskonały stosunek ceny do jakości i nierzadko, jest znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem!

  1. Lenovo ThinkPad T440s
  2. Lenovo ThinkPad T460
  3. IBM Lenovo X1 CARBON 3
  4. Lenovo ThinkPad X240

Zapoznaj się z naszymi „perełkami” marki Lenovo i postaw na pewne, sprawdzone i wygodne rozwiązanie dla swojego domu.