Poleasingowy komputer do gier – na co zwrócić uwagę?

W porównaniu do „pecetów” dedykowanych do pracy biurowej czy też zwyczajnego przeglądania Internetu, komputer do gier to znacznie bardziej zaawansowane technicznie rozwiązanie uwzględniające dużo wydajniejsze podzespoły. W większości przypadków, zwolennicy wirtualnej rozrywki sami dobierają sobie komponenty dostosowane nie tylko do ich preferencji, ale przede wszystkim potrzeb tytułów, które najczęściej odpalają. Logicznym jest fakt, że klasyczna gra z 2005 roku będzie mieć znacznie mniejsze wymagania, aniżeli wysokobudżetowa produkcja z 2020 roku. Dopasowanie do siebie poszczególnych komponentów, a następnie ich samodzielny montaż nie jest prosty. Nierzadko czynności te wymagają profesjonalizmu – jeden nieodpowiedni ruch i nasza płyta główna nigdy już nie będzie tak samo wydajna. Aby uniknąć ewentualnego zniszczenia delikatnych podzespołów komputerowych, możemy skorzystać z pomocy serwisu bądź pokusić się o zakup gotowego już zestawu.

Cechy dobrej jakości komputera gamingowego

Komputer gamingowy ma to do siebie, że nieustannie narażany jest na wzmożoną eksploatację. Dopasowane doń podzespoły muszą być zatem solidne oraz wydajne. Nie da się ukryć, że wśród pecetów dedykowanych do gier 4-rdzeniowy procesor to absolutna podstawa. Oczywiście, jeżeli mamy możliwości finansowe, warto rozejrzeć się za „perełką” 6- bądź 8-rdzeniową. Równie ważna jest karta graficzna. Najwydajniejsze modele znajdziemy wśród nowości Radeon lub GeForce. Szybki dysk SSD – dodatkowy, dopasowana do procesora i pamięci płyta główna oraz zasilacz o mocy sprzyjającej poprawnemu działaniu pozostałych komponentów to kolejne elementy, na które musimy zwrócić uwagę. Finalnie, zostanie nam do kupienia także dobre chłodzenie.

Jakie podzespoły sprawdzą się najlepiej do danej gry?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Każda gra charakteryzuje się nieco innymi wymaganiami podstawowymi. Nowe podzespoły PC wychodzą na rynek średnio co kwartał. Oczywiście, nikt z nas nie może pozwolić sobie na tak częstą wymianę komputerowych „bebechów”. W przypadku wiodących, tegorocznych tytułów, jedynie najnowsze rozwiązania umożliwią nam grę na maksymalnych ustawieniach. Nikt nie powiedział jednak, że nie możemy dobrze się bawić używając wyłącznie zalecanej/podstawowej konfiguracji. Większość wydawców gier określa zarówno minimalne jak i podstawowe wymagania w zakresie podzespołów, które umożliwiają bezproblemowe  „przechodzenie” danego tytułu. Aby wiedzieć, czy wybrany przez nas sprzęt sprosta, wystarczy porównać jego wnętrze z informacjami, jakich udziela nam producent/wydawca lub z informacjami udostępnianymi internautom przez niezależnych testerów.

Kilka słów o akcesoriach gamingowych

Każdy pecet do gier wymaga zakupu odpowiednich akcesoriów. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj oczywiście: klawiatura – tańsza membranowa bądź droższa, aczkolwiek funkcjonalniejsza mechaniczna oraz myszka – ergonomiczna, lekka, o dużej ilości przycisków, z wysoce precyzyjnym i szybkim sensorem. Równie ważne są monitor – dobierany w zależności od preferowanych przez nas gier, a także słuchawki oraz mikrofon.

Zestaw dla gracza

Poleasingowe perełki na wyciągnięcie Twoich rąk!

Komputer do gier FUJITSU ESPRIMO P720 oraz komputer do gier HP COMPAQ PRO 6300 to dwie wysokojakościowe propozycje dedykowane wszystkim tym, którzy szukają wydajnego sprzętu gamingowego za niewielkie pieniądze. Doskonały stosunek ceny do jakości, wieloletnia gwarancja i możliwości, jakie nie da nam pecet, kupowany w popularnych sieciówkach. Modele P720 oraz PRO 6300 to dwa sprawdzone rozwiązania, koło których nie sposób przejść obojętnie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z przeprowadzonych przez nas testów!

Fujitsu P720 GamingHP 8300 Gaming