Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że sprzęt poleasingowy jest niemal niezdatny do dalszego użytku. W przypadku komputerów zwykle nie jest to prawda. Duże firmy nabywają przede wszystkim wysokiej klasy urządzenia biznesowe. Modele zaliczane do tego segmentu cechują się takimi właściwościami, które nie przekreślają ich na rynku wtórnym. Jakie komputery warto kupić, żeby cieszyć się długą i bezawaryjną pracą? W Xlap24 mamy kilka propozycji.

Poleasingowy nie znaczy gorszy

W ostatnich latach sporo namieszało się na rynku sprzętu komputerowego. Rosnąca popularność koparek kryptowalut oraz niespodziewane problemy związane z globalną pandemią wpłynęły na duży popyt zarówno na całe komputery, jak i wydajne karty graficzne. W efekcie ceny mocno poszybowały do góry. Czy to oznacza, że nie ma możliwości nabycia potrzebnego sprzętu w racjonanych pieniądzach? Niekoniecznie! Ratunkiem są właśnie urządzenia poleasingowe. W dużym skrócie można założyć, że ogromne firmy z całego okresowo wymieniają narzędzia, na których pracują. W przedsiębiorstwach takich korzysta się z komputerów z segmentu biznesowego, czyli takiego, który jest zdecydowanie mocniejszy niż konsumenckie odpowiedniki. Po pierwsze istnieje więcej możliwości edytcji parametrów, a przy tym są wykonane z solidniejszych materiałów. Takie rozwiązania sprawiają, że można wymienić zużyte podzespoły, w wyniku czego podarować mu nowe życie.

Użyty, ale nie zużyty

Jedną z podstawowych różnic między komputerami używanymi, które można nabyć w lombardzie, a sprzętem poleasingowym, jest powód ich wymiany. W przypadku sprzętu konsumenckiego zostaje on wymieniony zwykle w przypadku zużycia i utraty części swoich właściwości. Można to przyrównać do motoryzacji - samochód sprzedaje się zwykle wtedy, kiedy zaczynają pojawiać się nieopłacalne w naprawie awarie. Duże firmy zwykle podpisują umowy z firmami, które kredytują ich zakupy - udzielają leasingu. Dzięki temu nie istnieje potrzeba jednorazowego wydawania dużych pieniędzy na potrzebne narzędzia. Co kilka lat przedsiębiorcy stają przed wyborem wymiany urządzeń na nowe lub wykupienia dotychczasowych i kontynuowanie opłacania miesięcznego zobowiązania. Sprzęt najczęściej zostaje wymieniony, a kilkuletnie komputery odsprzedane do kolejnych podmiotów.

Warte polecenia

W sklepie Xlap24 posiadamy urządzenia poleasingowe takich producentów jak Dell, Lenovo i HP. W zależności od potrzeb można wybrać między obudowami typu tiny, sff, midi tower oraz tower. W zależności od potrzebnych komponentów można wybrać odpowiednich gabarytów sprzęt.

Obudowy typu tiny to przede wszystkim komputery takie jak: Dell 3040, Dell 3050, Dell 9020 lub Lenovo M93P. Wszystkie posiadają legalną kopię Windows 10 i mogą być świetnym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy komputer do biura lub do prostych, domowych czynności.

SFF daje możliwość nieco większej rozbudowy o niskoprofilowe karty graficzne, a także dyski twarde. Tutaj jednym z ciekawszych rozwiązań może być Lenovo M700, który posiada procesor szóstej generacji. Na tym nasza oferta się oczywiście nie kończy. Częsty wybór naszych klientów pada także na komputer Dell 7010 oraz kilka modeli od firmy HP, takich jak HP 705 G3 - którego olbrzymią zaletą jest także rozsądna cena.

W przypadku średnich wieżyczek możemy zasugerować Fujitsu Esprimo P720. Na bazie tego komputera w obudowie midi tower opieramy komplety, które spokojnie radzą sobie nawet z najbardziej wymagającymi tytułami wśród gier.

Dla osób, które potrzebują dużo miejsca wewnątrz komputera, oferujemy HP Z440 w obudowie tower. Zmieści się w nim kilka dysków twardych, a mocny zasilacz poradzi sobie nawet z mocnymi kartami graficznymi. To doskonały wybór dla ludzi, którzy mają w zamiarze wykonywanie modeli 3D.

Trudny wybór

Wybór urządzeń poleasingowych jest olbrzymi. W tym artykule zajęliśmy się jedynie komputerami stacjonarnymi, a to nie wyczerpuje tematu - ogromny wybór urządzeń przenośnych może znacznie utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji. Dokładając do tego możliwości zmiany podzespołów na te, które będą bardziej dostosowane do wymagań nabywcy, pojawia się niesamowita ilość kombinacji. W przypadku zakupów u nas można liczyć na poradę sprzedawców, a w razie wątpliwości, także konsultacje z wykwalifikowanym serwisantem.