Jeszcze do niedawna komputer stacjonarny pełnił kluczową rolę w każdym gospodarstwie domowym. Prosty, marketowy sprzęt był w stanie zapewnić rozrywkę całej rodzinie – począwszy od prostych gier online, poprzez e-serwisy informacyjne, a skończywszy na słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów w słabej jakości. Gusta Odbiorców uległy jednak zmianie. Przeciętny użytkownik komputera oczekuje teraz od swojego sprzętu znacznie więcej, aniżeli pięć czy dziesięć lat temu. Nie tylko zwraca uwagę na szczegóły techniczne, ale również skrupulatnie analizuje stosunek ceny do jakości. Każdy z nas, pragnąć kupić coś odpowiedniego dla siebie, staje przed ważnym pytaniem: wybrać klasyczny komputer stacjonarny czy wygodny w użyciu komputer przenośny?

Komputer do użytku domowego – gdzie go szukać?

Wbrew pozorom, wybór komputera do użytku domowego nie jest taki trudny jak się wydaje. Kluczem do sukcesu jest uświadomienie sobie, czego tak naprawdę potrzebujemy. Starannie wyselekcjonowane rozwiązania znajdziemy w sklepach stacjonarnych, lombardach, a także na platformach sklepowych w internecie. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się komputery używane (DELL, HP, LENOVO). Zarówno laptopy poleasingowe jak klasyczne stacjonarne komputery poleasingowe cieszą się równie wysoką jakością i funkcjonalnością (a także gwarancją!) co produkty kupione w znanych nam „sieciówkach”.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do zastosowań domowych?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, a także docelowego sposobu użytkowania sprzętu. Współcześni Odbiorcy nierzadko poszukują sprzętu małego, a zarazem funkcjonalnego – rozwiązania, które sprawdzi się w każdej sytuacji: zarówno w czasie gry, czytania wiadomości, rozmawiania z przyjaciółką przez popularny komunikator czy też zwykłego surfowania po Internecie. Nierzadko Użytkownik komputera pragnie, by ten nadawał się nie tylko do szeroko pojętej „rozrywki”, ale również i do pracy.

  • Komputer stacjonarny, jak sama nazwa wskazuje, jako że nie jest przeznaczony do częstej zmiany miejsca, zajmuje nieco więcej przestrzeni co komputer przenośny. Jeżeli zatem mamy ograniczony metraż mieszkania albo marzy nam się surfowanie po Internecie przy jednoczesnym leniuchowaniu na kanapie, duże pozbawione mobilności rozwiązanie całkowicie odpada. Tu sprawdzą się niewielkie, aczkolwiek niezwykle praktyczne urządzenia przenośne typu Ultrabook Dell. Używanie laptopa na kanapie
  • Laptop, chociaż nierzadko nazywany sprzętem do pracy, nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Wykonując szczególnie wymagające zadania: programowanie, montaż/renderowanie filmów, zaawansowana grafika komputerowa etc. Warto sięgnąć po komputer stacjonarny. Ten, chociaż zajmuje nieco więcej miejsca, bez wątpienia umożliwi nam nieco efektywniejszą pracę. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się być DELL 3010. Warto zauważyć, iż laptop o tych samych parametrach co komputer stacjonarny, będzie produktem wyraźnie droższym. Chcąc zaoszczędzić, nie tracąc przy tym jakości sprzętu, warto wybrać produkt większy, dedykowany np. na biurko, nie zaś komputer przenośny. Komputer do biura Dell
  • Poszukujesz sprzętu dla większej ilości Użytkowników? Laptopy zaliczamy do komputerów osobistych, a więc dedykowanych jednej osobie. Ze względu na swoją wytrzymałość, komputer stacjonarny znacznie lepiej poradzi sobie z tym zadaniem. Nie da się ukryć, iż klasyczne PC cieszą się znacznie większą wytrzymałością, aniżeli sprzęt mobilny.

Komputery używane HP bądź laptopy używane DELL, klasyczne komputery poleasingowe bądź przenośne laptopy poleasingowe – zanim wybierzesz produkt odpowiedni dla siebie, zastanów się, czego oczekujesz od swojego wymarzonego sprzętu.