Szykując sprzęt do nowopowstałego biura, trzeba często wybierać pomiędzy niską ceną a wysoką jakością nabywanego sprzętu. Dzisiaj niemal każdy pracownik potrzebuje dostępu do komputera. Jak wyposażyć zatrudnione osoby w dobry sprzęt i nie popaść w ruinę finansową? Sprzęt poleasingowy może być całkiem atrakcyjną propozycją. Ofert na rynku jest całkiem sporo. W co najlepiej zainwestować? Postaramy się rozwiązać ten dylemat.

Legalne oprogramowanie

Firmy są dużo bardziej niż osoby prywatne narażone na różnego rodzaju kontrole. Oznacza to, że przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na korzystanie z urządzeń, na których zainstalowane jest pirackie oprogramowanie. W przypadku zakupu nowego komputera system operacyjny jest elementem, który znacznie może podnieść całkowity koszt zestawu. W przypadku komputerów poleasingowych Windows jest najczęściej przypisany do płyty głównej, dzięki czemu nabywa się je wraz z w pełni legalną kopią systemu.

Stanowisko skrojone na miarę

Planowanie komputerowego miejsca pracy jednym wydaje się banalnie proste, innym zaś może przysporzyć sporo problemów. Jak dopasować maszynę do faktycznych potrzeb przyszłego użytkownika? W pierwszej kolejności można zwrócić uwagę na parametry. Najbardziej popularna opcja, tj. 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 240 GB z pewnością będzie idealnym narzędziem do pracy, która polega na fakturowaniu, obsłudze poczty oraz do używania programów takich jak Microsoft Office. Bardziej zaawansowane oprogramowanie może jednak wymagać większej mocy drzemiącej wewnątrz komputera.

Kolejnym istotnym elementem są wyjścia i wejścia. To dzięki nim istnieje możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych. Standardowo nowoczesne komputery posiadają kilka gniazd USB oraz cyfrowe wyjście do podłączenia monitora (DisplayPort, HDMI). Sporadycznie występują nadal porty VGA, które nadaje sygnał analogowy dla monitora.

Warto także zwrócić uwagę na gabaryty nabywanych narzędzi. Niewielkie rozmiary obudowy pozwalają w sprytny sposób ukryć jednostkę. W przypadku niektórych komputerów istnieje także możliwość przypięcia na tyle monitora.

Nasze propozycje

W przypadku gdy potrzebny jest mały, zgrabny komputer, który nie będzie musiał radzić sobie z zadaniami specjalnymi, możemy śmiało zaoferować któreś z urządzeń typu Tiny. Dell Optiplex 3040 Micro z procesorem I3 szóstej generacji oraz z nowoczesnym dyskiem SSD o pojemności 240 GB, oraz 8 GB pamięci operacyjnej można nabyć w Xlap24 w kwocie nieprzekraczającej 900 zł. Ta niepozorna maszyna z łatwością upora się z codzienną pracą biurową. Dla osób bardziej rozważnych w wydawaniu pieniędzy posiadamy także Lenovo  M93P, którego cena przy niemal takich samych parametrach to nawet niecałe 600 zł.

Jeśli nie ma się zupełnej pewności co do tego, czy komputer nie będzie w przyszłości rozbudowywany, warto nabyć taki model, który pozwoli na dołożenie kart rozszerzeń. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są urządzenia w obudowie SFF (Small Form Factor). W ofercie naszego sklepu z tego segmentu można nabyć między innymi: Dell Optiplex 5050, Dell Optiplex 9020, Dell Optiplex 7010. W każdym z tym przypadków można wzmocnić maszynę np. poprzez dodanie niskoprofilowej karty graficznej. Dell Optiplex 7010.

Super szybkość w niskiej cenie

Większość wymienionych komputerów obsługuje szybkie dyski M2, dzięki czemu coś dla siebie znajdą u nas nawet bardziej wymagający odbiorcy. Wszystkie komputery wyposażone są w legalny Windows 10. Jeśli potrzebny jest tani komputer do biura, to my z chęcią go dla Państwa przygotujemy. Na większość sprzedawanych w naszym sklepie komputerów udzielamy pisemny rok gwarancji, dzięki temu nasi klienci mają pewność, że staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik.