• Komputer poleasingowe Dell

 

Najwyższa klasa komputerów stacjonarnych Dell

Wysoka jakość, powszechna dostępność, niska cena – czy te cechy komputera mogą się ze sobą połączyć? W przypadku zupełnie nowych urządzeń znalezienie takiego egzemplarza jest praktycznie niemożliwe, natomiast w przypadku komputerów używanych taka opcja jest dostępna na wyciągnięcie ręki!

  • Parametry

 

Jakie są plusy wyboru poleasingowych komputerów stacjonarnych Dell?

W świecie kompaktowych laptopów, które można zmieścić w plecaku lub nawet niewielkiej damskiej torebce, wybór nieprzenośnego komputera stacjonarnego może budzić zdziwienie. Czy słusznie?

Zdecydowanie nie, a zakup komputera stacjonarnego w rzeczywistości może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Najtańszy poleasingowy komputer stacjonarny Dell Optiplex 380 można mieć za zaledwie 239 zł! Ekonomiczny aspekt dotyczy nie tylko zakupu sprzętu, ale także jego naprawy. Części zamienne są stosunkowo tanie, a wprowadzenie drobnych modyfikacji do urządzenia może całkowicie zmienić jego funkcjonalność. Tego typu operacje zazwyczaj nie dotyczą laptopów, które często wymagają całkowitej wymiany.

Komputery stacjonarne Dell to także doskonały wybór do pracy biurowej oraz nauki zdalnej. Konieczność ustawienia monitora na biurku i zajęcia miejsca na obrotowym krześle wpływa pozytywnie nie tylko na skupienie pracowników czy uczniów, ale także świetnie działa na ich postawę. 

Jak sprawdzana jest jakość poleasingowych komputerów stacjonarnych Dell?

Używanekomputery stacjonarne Dell to sprzęt wcześniej zakupiony przez duże firmy w ramach leasingu. Po kilku latach eksploatacji urządzenia są kompleksowo wymieniane, co jednak absolutnie nie oznacza spadku ich jakości. Wręcz przeciwnie – dzięki odpowiedniemu serwisowaniu przez wsparcie IT, nawet po kilku latach eksploatacji komputery działają jak nowe. Urządzenia w pracy biurowej są wykorzystywane przede wszystkim do działań w podstawowych programach (takich jak np. Microsoft Word), które nie stanowią znaczącego obciążenia dla sprzętu.

Choć poleasingowe komputery stacjonarne Dell co do zasady są w bardzo dobrym stanie, to oczywiście ich sprawność jest wnikliwie weryfikowana przez naszych serwisantów. Dokładnie sprawdzamy działanie wszystkich portów, dysku, pamięci RAM i innych elementów, niezbędnych do bezawaryjnego działania sprzętu. Instalujemy także aktualny system operacyjny oraz niezbędne do właściwego działania sterowniki, dzięki czemu komputer jest gotowy do działania zaraz po włączeniu.

Używanekomputery stacjonarne Dell posiadają naturalne cechy codziennego użytkowania, jednak nie wpływają one negatywnie na samo funkcjonowanie urządzeń. Przed wysyłką urządzenia są pakowane w bardzo solidne kartony, dzięki czemu Twój komputer z pewnością nie ulegnie zniszczeniu w transporcie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera stacjonarnego Dell?

Wybór odpowiedniego używanego komputera stacjonarnego Dell to nie lada wyzwanie, ponieważ w naszym asortymencie dostępne jest bardzo wiele modeli. Ostateczną decyzję należy uzależnić od swoich indywidualnych potrzeb, a także posiadanego budżetu.

Jako sprzęt do użytku domowego dobrze sprawdzi się tani, używany komputer stacjonarny Dell Optiplex 7010 z procesorem Intel Core i3 oraz dyskiem 500GB HDD. 8 GB RAM oraz zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro zagwarantują optymalne działanie sprzętu przy wykonywaniu podstawowych zadań, jak praca w programach edytorskich, przeglądanie stron www czy uczestnictwo w zdalnej nauce.

Nieco bardziej wymagający użytkownicy powinni zdecydować się na model Dell Optiplex 3040 z nowym dyskiem SSD o pojemności 240 GB. Przewaga dysku SSD nad tradycyjnym dyskiem HDD polega na jego błyskawicznej pracy oraz niskim zużyciu energii, dzięki czemu sprzęt wolniej się nagrzewa.

Nabywcy poleasingowego komputera stacjonarnego Dell Optiplex 9020M będą cieszyć się z szybkiego procesora Intel Core i5 i 16 GB pamięci RAM – sprzęt z takimi parametrami w pełni odpowie na oczekiwania domowników. Jeśli jednak konieczne jest wykonywanie zadań absolutnie specjalnych, dobrą decyzją będzie zakup używanego komputera stacjonarnego Dell Optiplex 7010 z procesorem Intel Core i7 i wysokiej jakości kartą graficzną Intel HD Graphics 2500.